AKTUALNOŚCI O PROJEKCIE REGULAMIN PLAN ZADAŃ TERMINARZ NAGRODY POMOCE FAQ WYNIKI KONTAKT  
1 23456

15.09.2020 r.

Przypominamy o wydłużeniu terminu realizacji II etapu „Zakładamy Sad” do 30 października 2020 r.. Uczestnicy konkursu uzyskali więcej czasu na posadzenie drzew na jesieni!

WAŻNE!

  • Kwota grantu wspiera założenie mini sadu składającego się ze   STARYCH ODMIAN ŚLIW rekomendowany ch   w projekcie   i   może zostać jedynie wydatkowana na elementy, których lista została określona w zakładce   POMOCE ;
  • Ze sposobu wydatkowania grantu Zespół przesyła rozliczenie w raporcie z II Etapu;
  • Kwota wydatkowana na materiały do założenia mini sadu nie może być mniejsza niż przyznana kwota grantu.  

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z podręcznikiem "Od laika do ekosadownika" oraz informacjami o tradycyjnych odmianach śliw.

 

15.09.2020 r.

 

JEST JESZCZE 15 DNI NA ZGŁOSZENIE DRZEW STARYCH ODMIAN DO POMOLOGICZNEJ MAPY POLSKI

 

  

Na raport z poszukiwaniu starych drzew owocowych - jabłoni, grusz, śliw, czereśni i wiśni czekamy do 30 września 2020 r.

 

Udział w tworzeniu mapy pomologicznej nie jest obowiązkowy, jest to etap dodatkowy. Mogą w nim brać udział również szkoły, które nie przystąpiły

do I i II etapu projektu. Wystarczy zarejestrować zespół i wypełnić raport.

 

Przewidziane zostały również oddzielne nagrody, o które warto zawalczyć!

 

JAK ZAREJESTROWAĆ ZESPÓŁ? (dla nowych uczestników)

 

INSTRUKACJA TWORZENIA POMOLOGICZNEJ MAPY POLSKI

 

 

 

19.08.2020 r.

 

Mapa pomologiczna

Tworzenie pomologicznej mapy Polski - też dla nowych uczestników!

W dodatkowym etapie projektu TRADYCYJNY SAD mogą wziąć udział również szkoły, które nie uczestniczyły w dotychczasowych działaniach projektu. 

Wystarczy zarejestrować szkołę do konkursu i do 30 września 2020 r. zgłosić poprzez tę stronę stare drzewa tradycyjnych odmian jabłoni, grusz, śliw, wiśni czy czereśni. Zespoły, które brały udział w poprzednich etapach konkursu nie muszą się ponownie rejestrować.

 

Przypominamy, że zadaniem uczestników etapu MAPA POMOLOGICZNA jest odnalezienie tradycyjnych odmian starych drzew owocowych (sprzed 1960 roku) i zgłoszenie ich na tej stronie internetowej. Aby ułatwić zespołom konkursowym zgłaszanie drzew do mapy pomologicznej przygotowaliśmy krótką instrukcję jak wypełnić formularz. Zawarte w niej informacje prowadzą uczniów i nauczycieli krok po kroku przez proces uzupełniania mapy: 

INSTRUKCJA MAPY POMOLOGICZNEJ

 Stworzenie Pomologicznej Mapy Polski ma na celu zlokalizowanie historycznych odmian drzew owocowych. Stanowią one cenne źródło genów roślin sadowniczych. Celem działania jest ich odnalezienie i rozmnożenie zanim znikną z mapy Polski. Jest to zadanie bardzo ważne i pilne, ponieważ stare drzewa tradycyjnych odmian drzew często stanowią ostatnią ostoję odmiany sprowadzonej w dawnych czasach w dane rejony.

 

Dla najlepszych zespołów przewidziane zostały atrakcyjne nagrody, o które warto zawalczyć!

 


 
LOGIN:
HASŁO:

  |     | |   |